ОСТАННІ НОВИНИ

Новини Партнерів

Закон про "спліт". У Нацбанку пояснили, як відбуватиметься ліквідація Нацкомісії і чому це важливо?

Ухвалення цього закону було однією з ключових вимог міжнародних партнерів України.

Верховна Рада України підтримала закон, що Депутати збільшили повноваження Нацбанку та ліквідували регулятор фінпослуг Депутати збільшили повноваження Нацбанку та ліквідували регулятор фінпослуг передбачає так званий "спліт" – ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та розподіл повноважень з регулювання фінансового ринку між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, Національний банк стане регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій, а НКЦПФР регулюватиме недержавні пенсійні фонди та фонди фінансування будівництва. Як наголосив голова НБУ Яків Смолій, "спліт" розширює можливості Національного банку для реалізації мандату зі забезпечення фінансової стабільності. Також він дає змогу довести до логічного завершення реформу фінансового сектору, не обмежуючись виключно банками і поширюючи вимоги щодо прозорості, надійності та ефективності і на небанківський фінансовий сектор.
Читайте також: "Кешбек" через неправильні чеки та законопроєкт про "спліт": у "Слузі народу" розповіли про перші нововведення у фінансовій та податковій сфері У Нацбанку кажуть, що цей закон дасть можливість забезпечити збалансований і системний підхід у напрямі ефективного розвитку небанківського фінансового сектору, переходу від секторальної моделі регулювання до ефективнішої інтегрованої моделі та створить можливість для комплексного розвитку функції регулювання ринкової поведінки та захисту прав споживачів на фінансовому ринку. "Закон про "спліт" допоможе країні отримати фінансову систему, яка відповідає міжнародним стандартам", - йдеться в повідомленні НБУ. Наголошується, що ухвалення цього Закону було однією з ключових вимог міжнародних партнерів України. Як пояснюється, закон передбачає перехідний період, упродовж якого відбуватиметься передача функцій від Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг до НБУ та НКЦПФР. Він триватиме він до 1 липня 2020 року. Упродовж цього часу Нацбанк разом з Комісією вибудують необхідні процеси і структури для перейняття функцій і паралельно – разом із залученням широкого кола експертів та учасників небанківського фінансового сектору – працюватимуть над вдосконаленням законодавства і регуляцій. До 30 червня включно регулюванням ринку, як і раніше, займатиметься Нацкомфінпослуг. Уже від 1 липня 2020 року ця функцію виконуватиме Національний банк. Нагадаємо, 11 вересня, до України приїхала місія Міжнародного валютного фонду, яка пропрацює тут два тижні. Раніше у Нацбанку України заявили про необхідність нової програми кредитування з МВФ. Міністерка фінансів Оксана Маркарова зазначила, що нова кредитна угода може бути розрахована на три роки.

 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/zakon-pro-split-u-nacbanku-poyasnili-yak-vidbuvatimetsya-likvidaciya-nackomisiyi-i-chomu-ce-vazhlivo-1410318.html

 

Image
Image
Image
netinfo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
creditplus
Image
Image
Image
ccloan
Image
Image
issp
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
novikredyty
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Міжнародне бюро кредитних історій
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
cba
Image
Image
sloncredit
creditcafe
Image
altbank
Image
Image
belinvestbank
Image
Image
nbkr
Image
Image
Image
Image
tengebank
Image
Image
Image
Image
Image
gpi
intrasystems.jpg
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
finpay

ОСТАННІ НОВИНИ

☎️ +38 (067) 501-01-66
☎️ +38 (050) 523-56-46  
Bankir@banksinfo.kiev.ua
Digital@banksinfo.kiev.ua

2021 - Міжнародний Фінансовий Клуб «БАНКИРЪ»

Згода на обробку персональних даних
Дана реєстрація - згода може бути відкликана, шляхом подання відповідного на електронну адресу, заявою!