ОСТАННІ НОВИНИ

Банківські перекази віднині можна проводити лише за IBAN

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

З 13 січня 2020 року банки повинні приймати до виконання документи на переказ коштів тільки на рахунки із IBAN.

НБУ кілька разів відкладав запуск IBAN (міжнародний номер банківського рахунку) в Україні. Якщо спочатку впровадити IBAN не встигали банки, то на фінальному етапі – Держказначейство.

В кінці 2018 року НБУ вирішив, що з 1 квітня 2019 року українські банки зобов'язані відкривати клієнтам нові рахунки тільки в стандарті IBAN, а діючі номера рахунків з 1 квітня по 31 жовтня банки самостійно переведуть на IBAN зі збереженням діючого номера аналітичного обліку. Діючі номера рахунків клієнтів доповняться кодами країни та банку.

Уже в лютому 2019 року НБУ оголосив, що впровадження IBAN в Україні розпочнеться 5 серпня, хоча термін обов'язкового використання лише IBAN залишався незмінним – з 1 листопада 2019 року.

Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN в рамках стандарту ISO 13616.

Для України IBAN складається з 29 букв і цифр: код України UA (2 букви), контрольний розряд (2 цифри), код банку (6; його МФО), нулі, які доповнюють IBAN до 29 знаків; номер рахунку (до 31 жовтня 2019 року – від 5 до 14 символів, з 1 листопада – від 5 до 19 символів).

Використання IBAN дозволяє лише відмовитися від використання реквізиту «коду банку» в банківських платіжках.

З 5 серпня процес переходу стартував. За місяць на IBAN перейшло всього 29 банків.

В НБУ заявили про можливість відстрочки. «Якщо будуть блокують фактори міграції з 1 листопада на повне використання IBAN серед всієї банківської системи, включаючи Держказначейство, банки будуть повідомлені, щоб якісь дії не починати оперативно, щоб встигнути до 1 листопада, – можна буде встигнути на 1 січня (2020 року . – Ред.)», – говорив заступник голови НБУ Сергій Холод в ході круглого столу, організованого «Фінансовим клубом».

З 1 жовтня 2019 року Державна податкова служба змінила реквізити рахунків для сплати податків і зборів у зв'язку з введенням IBAN.

У Держказначействі 1 жовтня попередили, що граничний термін використання діючих рахунків закінчується 31 жовтня, а з 1 листопада сплата податків і зборів буде здійснюватися на рахунки, відкриті в Держказначействі (код банку 899998) за стандартом IBAN.

Але саме 1 жовтня НБУ продовжив до 12 січня 2020 року приймання до виконання документів на переказ коштів, в яких заповнені або пара реквізитів «Код банку» і «Рахунок», або рахунок за стандартом IBAN, а з 13 січня 2020 року – виключно рахунок по стандарту IBAN.

Вже 1 листопада НБУ відзвітував, що усі банки завершили перехід на IBAN. На 31 жовтня 103 учасника системи електронних платежів провели 66% платежів з використанням IBAN.

Державна податкова служба попросила банки з 1 по 10 листопада повторно повідомити про всі відкриті рахунки за стандартом IBAN, в тому числі про рахунки, які не були прийняті на облік.

З 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України ввела в дію нові рахунки IBAN для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів.

Tags:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
veeam
ccloan
Image
Image
Image
Image
Image
kyivstar
Image
Image
Image
Image
Image
novikredyty
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Міжнародне бюро кредитних історій
Image
Image
Image
Image
vodafone
Image
lombard-capital
oranta
creditplus
Image
Image
Image
Image
raritet
Image
Image
sloncredit
pochaynaevent.jpg
Image
uvecon
Image
Image
https://www.intrasystems.ua/
intrasystems
st
creditcafe
tig
arma.jpg
payrun
cardservice
sfactor
Image
Image
bizpozyka
Image
infoplus
moneyboom
bakotech
bakotech
belinvestbank

2021 - Міжнародний Фінансовий Клуб «БАНКИРЪ»

Згода на обробку персональних даних
Дана реєстрація - згода може бути відкликана, шляхом подання відповідного на електронну адресу, заявою!